Mustjala lasteaia ajalugu

Mustjala lasteaia ajalugu ulatub kolhoosiaega, mil enamikes väikestes maapiirkondades olid lasteaiad juba olemas.

5.veebruaril 1979.a.ühel külmal talvepäeval avas lasteaed oma uksed tänu tolleaegse kolhoosi juhatuse esimehele Endel Paaskivile, seda eelkõige vastutulelikkuses oma töötajate suhtes.

Lasteaia esimene juhataja Ester Pulk oli majas 18 aastat. Tema kandis hoolt selle eest, et maja oleks valmis lapsi vastu võtma. Tol ajal tähendas see tohutut tööd ja eneseületamist. Ainuüksi tema teab, kui palju energiat nõudis mööbli muretsemine, sobivate mänguasjade valimine, personali leidmine.

Esimesel päeval oli tulijaid 8 .Vastu võtmas oli neid peale Estri veel kasvatajana töötav Elle Viira,kokk Marju Kahju , rühmatädid Heli Varik ja Anne Padar.

Algul oli vaid üks rühm.1980.a. tekkis tõsine vajadus teise rühma järele. Põhiliselt lasteaia laste endi isade tööjõudu kasutades teise rühma ruumid remonditud saidki.

1980.a. sügisel avatigi ka teine rühm: nüüd lasteaias kaks rühma: sõimerühm, kus lapsed vanuses ühest kolme aastani ja aiarühm, kus vanemad koolieelikud.

Kui taastati vallad ,vahetas ka lasteaed omanikku.

01.01.1992.a. mindi valla alluvusse.

Kaherühmalisena töötati kuni 1994.a.,mil laste arvu vähenemise tõttu tuli üks rühm sulgeda.

2005.a. liideti lasteaed kooliga ühe juhtimise alla

2010.a. ,kui koliti kooliga ühe katuse alla , moodustati taas kaks rühma

2014.a. lasteaias 25 last ja kaks liitrühma

Lasteaia juhatajateks on olnud:

Ester Pulk 1979-1997

Gaidi Lõhmus 1997-2000

Heli Varik 2000-2005

Malve Kolli 2005-2022

Lapsi on käinud nende aastate jooksul lasteaias üle 300.

Avaldatud 29.12.2023. Viimati muudetud 29.12.2023.